משכנתא

משכנתא - כלכלה נכונה

יעוץ כלכלי ומשכנתא – הדרך שלכם במעלה ההר

לא כל החלטה עסקית טובה קשורה דווקא עם עסק פרטי. לעתים החלטה עסקית נכונה קשורה אל ניהול כלכלי בחיי המשפחה שלכם ללא כל קשר עם עסק פרטי או פתיחת עסק חדש. החלטה על לקיחת משכנתא מצריכה יעוץ כלכלי ולאחריו ניהול פיננסי נכון. נטילת משכנתא בגיל צעיר יכולה לעזור לכם במהלך כל החיים וצעד כזה נחשב לצעד חשוב אצל כל זוג צעיר שמתחיל לתכנן את עתידו המשפחתי והכלכלי. ייעוץ כלכלי טרם לקיחת משכנתא יכול לעזור לכם במעלה ההר הכלכלי והמשפחתי כאחד.

מהי בעצם משכנתא?

משכנתא היא הלוואה שמקבלים ממוסד פיננסי מורשה כדי לרכוש דירה. תנאי ההלוואה למשכנתא הם נוחים במיוחד ובמיוחד לזוגות צעירים שזו להם המשכנתא הראשונה. מכיוון שהמדינה מעוניינת שזוגות צעירים ירכשו להם דירה בתנאים אפשריים ולא ישתעבדו לה לכל החיים, היא מנחה את הבנקים לתת הלוואות לדירה – משכנתא בתנאים מיוחדים. הסיבה שהבנקים והמוסדות הפיננסים יכולים לעמוד בתנאים אלו היא שהערבות שמעמידים מול ההלוואה היא הדירה עצמה. במילים אחרות, כשאתם עומדים לקחת משכנתא מהבנק תקבלו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר בגלל הדירה עצמה. הדירה משמשת אתכם כערבות או ביטחון לקבלת ההלוואה. סוגי ההלוואות והתנאים משתנים מבנק לבנק וממוסד פיננסי למשנהו, אבל כולם עובדים לפי אותו עיקרון והריביות על המשכנתא יהיו תמיד נמוכות מכל ריבית על כל הלוואה אחרת שתבקשו מהבנק שאיננה משכנתא.

יעוץ כלכלי לקראת המשכנתא לבית ראשון

משכנתא לבית ראשון מאוד מקובלת בארץ. זוג צעיר מעוניין להקים משפחה, שני בני הזוג עובדים ויש להם הכנסה קבועה, והנה עוד מעט יוולד במזל טוב הצאצא הראשון. ייעוץ כלכלי טוב יבהיר לכם כי הבית הראשון הוא בדרך כלל למגורים ולקיחת משכנתא מאפשרת לכם לחיות בביטחון גדול. לא רק שהתשלומים עבור הבית שלכם יהיו קטנים מכל שכר דירה שתתבקשו לשלם אלא שבעוד כמה שנים תהיה הדירה בבעלותכם המלאה ולא תצטרכו לשלם לא תשלומי משכנתא ולא שכר דירה. הנכס הזה שאתם רוכשים היום יוכל לשמש אתכם גם בעתיד לקידום כלכלי של עצמכם ושל משפחתכם במידה ותרצו בכך, כמובן אם תטיבו לבצע ניהול כלכלי וכן ניהול פיננסים בצורה שקולה. בעזרת ייעוץ כלכלי לקראת נטילת המשכנתא תוכלו לדעת כיצד להגיע אל התנהלות כלכלית נכונה.

ניהול פיננסי ומשכנתא ככלי לצמיחה עסקית

בשלב מאוחר יותר בחיים אולי תרצו להיות יזמים או לפתוח עסק משלכם. פתיחת עסק חדש דורשת תוכנית עסקית טובה, קבלת יעוץ כלכלי מקצועי וכמובן הון התחלתי. מאיפה תשיגו את ההון ההתחלתי לעסק שלכם? נכון, ייעוץ כלכלי לרוב יצביע על משכנתא שנייה על הבית. לאחר שהבית שלכם, אתם יכולים ורשאים לקחת משכנתא שנייה על אותו הבית ושוב, הבית משמש כערבון להלוואה שתקחו. כך יוצא שמשכנתא איננה רק כלי להקמת בית, אלא גם כלי לצמיחה עסקית עתידית. לקיחת המשכנתא בפעם הראשונה תאפשר לכם להתבסס מבחינה משפחתית ולהגיע לאיזון בתחום ניהול פיננסי של משק הבית. משכנתא לעסק תאפשר לכם לקחת משכנתא שנייה לצורך קידום העסק החדש או הקיים מבלי שתאלצו לקחת שותפים שיזרימו כסף לעסק. ניהול כלכלי נבון יכול להיות ההבדל בין חיים נוחים לבין בעיות כלכליות מיותרות.

03-3726075